תביעות נגזרות

תביעה נגזרת היא שונה באופן מהותי מתביעות משפטיות אחרות בתחום המשפט המסחרי. תביעה זו מוגשת על ידי בעלי עניין בחברה כנגד בעלי תפקידים בחברה או צדדים שלישיים שפעלו בניגוד לחובותיהם.
בעלי עניין אלו עשויים להיות בעלי מניות, דירקטורים או נושים. מאחר ובתביעה נגזרת התובעת היא למעשה החברה, כל פיצוי או סעד שייפסק במסגרת התביעה יהיו לטובת החברה.

באילו מקרים תוגש תביעה נגזרת?

מטרתה של תביעה נגזרת, בראש ובראשונה, היא להבטיח כי חברה תמצה את זכויותיה במקרים בהם קיים חשד כי בעלי התפקידים בה הפרו את חובת האמונים או את חובת הזהירות, הציגו דיווחים מוטעים, סחרו במידע פנימי ובעוד שלל סכסוכים פנימיים הנסובים סביב פגיעה באינטרסים של החברה.

האם ביטוח דירקטורים מכסה תביעות נגזרות?

על אף שבאופן גורף ביטוח דירקטורים אינו מכסה תביעות של החברה כנגד בעלי התפקידים בה, תביעה נגזרת מהווה יוצא מן הכלל ולרוב תכסה הפוליסה תביעות מסוג זה.

משרדנו עומד לרשותך

לאורך השנים, ליווינו נושאי משרה ובעלי עניין בתאגידים סביב וסיפקנו להם ייצוג אמין ומגובה בידע מקצועי נרחב. אנו במשרד עו"ד ניב-בידרמן, מעמידים לרשותך צוות משפטי מקצועי ומסור בעל ניסיון רב שנים בתחום המשפט המסחרי. למידע נוסף, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום.

שיתוף העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מחלקות המשרד:
נשמח לעמוד לשירותך:

אנחנו פה עבורך!

נשמח לעמוד לרשותך, ביחד עם הצוות המוביל של משרדנו, וללוות אותך באופן צמוד, מקצועי וקשוב לאורך כל ההליך המשפטי שלך.
לתיאום פגישת ייעוץ, כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו בטלפון או על ידי השארת פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם.

השאר פרטים

דילוג לתוכן