סעדים זמניים

במסגרת הליכים משפטיים המתמשכים לאורך זמן, נדרש לעתים קרובות הצורך לנקוט בבקשות לקבלת סעדים זמניים. שורה ארוכה זו של צווים ופקודות ניתנים מטעם בית המשפט כפתרון ביניים המאפשר ניהול הליך תקין או להבטיח כי הפסיקה שתינתן בעתיד, תהיה ניתנת ליישום.

סעדים זמניים שונים מוכרים:

צווי מניעה

מכונה לעתים גם כצו "לא תעשה". מטרתו של צו זה היא למנוע מאדם או רשות מסוימת לבצע פעולה כלשהי, או למנוע דיספוזיציה בנכס, בזכות, כשאם תינקט אותה פעולה, אזי עשויה הפעולה לשבש את ההליך המשפטי, ואולי אף להופכו לתיאורטי. צווי מניעה יכולים, בין השאר, למנוע מאדם למכור נכס, לממש שטר או ערבות או לערוך כל שינוי בנכסים המהווים רכוש משותף.
סוג מסוים של צו לא תעשה, הזהה לצו המניעה הזמני, הוא צו המרווה, אך בניגוד לצו מניעה שחל על זכות חפצית, הרי שצו המרווה חל על בעל הדין הנתבע עצמו, והוא רלוונטי, למשל, במקרים בו הנתבעת הינו תושב חוץ.

צווי עשה

צו המורה לאדם או רשות לבצע פעולה כלשהי כדי למנוע פגיעה בזכויות או בהליך המשפטי, כמו צו איסור פרסום, צו לביצוע רישום או לחתימה על מסמך וכיו"ב.

צווי עיקול

צו המוטל, לרוב בתביעה כספית, במצב בו קיים כושר פירעון ירוד של הנתבע, והתובע מבקש להבטיח את היכולת שלו להיפרע מהנתבע, ככל ויזכה בתביעתו.
צו העיקול הזמני, שניתן במעמד צד אחד, יאפשר לתפוס את הנכס ולמנוע מהנתבע להבריחו או למוכרו ולהעלים את שוויו.

מינוי כונס

בהליכי הוצאה לפועל, רשאים הזוכים להגיש בקשה למינוי כונס שיעריך את שווי נכסי החייב ויורה לממשם לצורך פירעון.

צו עיכוב יציאה מהארץ

צו זמני המונע מאדם לעזוב את גבולות המדינה. צו זה שכיח, בין השאר, בדיני המשפחה ובניהול תיקי חייבים.

צו חוסם

צו חוסם מונע מאדם את האפשרות להגיש תביעה. זהו כלי חשוב כאשר מדובר בתביעה קנטרנית או תביעת השתקה, אך מדובר בצעד חריף הננקט רק במקרים המובהקים ביותר.

ייצוג ראוי יסייע לך לקדם את הבקשה

מתן הצווים נתון לשיקול דעתו של בית המשפט וכדי להצדיק הפעלת כוח זו, יהיה עלינו להציג טיעונים משכנעים ומגובים בתקדימים. לאורך השנים, ליווינו לקוחות רבים בהליכים משפטיים ארוכים ומורכבים וכחלק מהייצוג סייענו להם להשיג סעדים זמניים שאפשרו להם לשמור על ביטחונם ולהבטיח כי הצדק ייצא לאור.
באופן דומה, אנו מייצגים לקוחות שונים בהליכים אשר הופנו כנגדם בסעדים זמניים, ומנענו את הותרתם של הסעדיים הזמניים על כנם, במידה וניתנו במעמד צד אחד, תוך חיוב הצד המבקש בהוצאות.

ככל ואתה זקוק לליווי שנוגע לייצוגך בהליך של סעדים זמניים, אתה מוזמן להותיר את פרטיך באתר, ואנו נדאג לשוב אליך, בכל ההקדם.

שיתוף העמוד:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מחלקות המשרד:
נשמח לעמוד לשירותך:

אנחנו פה עבורך!

נשמח לעמוד לרשותך, ביחד עם הצוות המוביל של משרדנו, וללוות אותך באופן צמוד, מקצועי וקשוב לאורך כל ההליך המשפטי שלך.
לתיאום פגישת ייעוץ, כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו בטלפון או על ידי השארת פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם.

השאר פרטים

דילוג לתוכן